حضور فرماندار پارسیان در همایش آموزشی فرمانداران استان های منطقه چهار کشور

 

 

حضور فرماندار پارسیان در همایش آموزشی فرمانداران استان های منطقه چهار کشور

سید جواد هاشمی‌مهر_ معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد_ در این نشست با بیان اینکه همه تلاش دشمنان نظام اسلامی این است که اتحاد ملت و دولت را کمرنگ کنند، اظهار داشت: با تدبیر رئیس جمهور و سیاست‌های دولت شاهد یک دیپلماسی فعال و قوی در عرصه بین المللی هستیم و ایران اسلامی در حال برقراری ارتباط با تمام دنیا است و دشمن از این تحرک و پویایی جمهوری اسلامی نگران است و قطعاً توطئه‌های دشمنان چندبرابر خواهد شد.
وی با بیان اینکه دشمنان ما با عمل و رفتار درست مسوولان در تمام عرصه‌ها راه به جایی نمی‌برند، افزود: در حال برنامه‌ریزی هستیم که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری یک انتخاب سالم، با امنیت بالا و مشارکت حداکثری در سطح استان برگزار کنیم.
عبدالله مرادی، مدیرکل سیاسی و انتخابات وزارت کشور در این همایش با بیان اینکه بار اصلی زحمات دولت بر دوش فرمانداران است، گفت: دولت سیزدهم زمانی سر کار آمد که چرخ زندگی مردم، چرخ سانتیفیوژ و چرخ تولید در کشور از حرکت‌ایستاده بود و روابط خارجی با کشور‌های آمریکای لاتین، اروپا، شرق آسیا و همسایگان که قرن‌ها روابط دوستانه داشتیم تخریب شده بود.
مدیرکل سیاسی و انتخابات وزارت کشور افزود: در حوزه مسائل اقتصادی انباشت ۱۴۰۰ همت و تورم بالا، رشد صفر درصدی، کمبود کالا‌های اساسی و از همه مهمتر روند فرسایشی سرمایه اجتماعی دیگری معضلاتی بود که دولت آیت الله رئیسی در ابتدای تشکیل با آن مواجه بود.
وی عنوان کرد: در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم مهمترین برنامه‌ای که دنبال کردیم و امروزه رئیس جمهور پرچمدار آن هستند اینکه آرامش سیاسی بدون هیاهو و غوغا سالاری به کشور بازگردد که با تقوای سیاسی که رئیس جمهور داشت شاهد حاکم شدن آرامش سیاسی بر کشور هستیم، و این آرامش سیاسی را در حوزه سیاست خارجی هم شاهدیم.
مدیرکل سیاسی و انتخاب وزارت کشور با بیان اینکه در کنار آرامش سیاسی دولت سیزدهم دو قطبی که در گذشته ایجاد شده بود کنار گذاشته شد، گفت: ویژگی مشخص گفتمان دولت تعامل میز و میدان بود نه آنقدر پشت میز مانند که میدان را فراموش کنند نه اینکه در میدان از کار‌های خود غافل شدند که نمونه بارز آن وزیر کشور است که مرد میدان در زمان بحران‌ها و میز است که همه مسئولان کشوری تا فرمانداران و بخشداران این ویژگی را مدنظر داشته باشند.
وی با بیان اینکه مسأله میز و میدان و آرامش سیاسی به سرمایه اجتماعی باز می‌گردد گفت: در دهه ۹۰ سرمایه اجتماعی سیر نزولی داشت بنابراین در دولت سیزدهم باید به سمت رضایت‌مندی مردم به وسیله کارآمدی دولت پیش برویم.
مرادی ادامه داد: دولت سیزدهم علی رغم همه مشکلاتی که در بودجه وجود دارد اما ناترازی گذشته را مدیریت کرد و به سمت صفر کردن این ناترازی گام برداشته است، البته ادعا نمی‌کنیم که تورم کنترل شده اما دولت در مسیر کنترل تورم است.
دکتر مرادی با بیان اینکه مسأله آب خوزستان، سنندج و آبادان و انتقال آب به حوزه مرکزی ایران در این دولت انجام شده و یا اینکه کار با شتاب در حال انجام است، گفت: در بدهی دولت به بانک مرکزی، ارزی و سایر ابعاد پولی و مالی و زیرساخت‌های آب، برق و گاز کار‌های خوبی انجام شد و تلاش می‌کنیم ابعاد این کار‌های بزرگ در سفره مردم دیده شود و رضایت‌مندی به خانه‌های آن‌ها بازگردد.
مدیرکل سیاسی و امنیتی وزارت کشور در بخش دوم سخنان خود با بیان اینکه به آنچه پشت سر گذاشتیم اشاره شد اما چه چیزی در سال انتخابات پیش رو داریم گفت: در انتهای سال انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان را داریم، دشمن مدت‌ها است در تلاش برای ناامید کردن مردم است.
مرادی ادامه داد: دشمن تخریب شدید رسانه‌ای و روانی را برای هدف قرار دادن مشارکت مردم در انتخابات آغاز کرده به همین دلیل مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری موضوع مهم راهبرد‌های انتخابات را مطرح و مشارکت را در کنار سلامت، رقابت و امنیت را به عنوان چهار مؤلفه اصلی انتخابات تعریف کردند.