صفحه نخست > اخبار فرمانداری / اخبار شهرستان / اخبار ویژه > فرماندار پارسیان : بزودی اداره بنادر و دریانوردی شهرستان پارسیان راه اندازی میگردد

فرماندار پارسیان : بزودی اداره بنادر و دریانوردی شهرستان پارسیان راه اندازی میگردد


29-11-1397, 20:43. نويسنده: روابط عمومی

فرماندار پارسیان : بزودی اداره بنادر و دریانوردی شهرستان پارسیان راه اندازی میگردد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری پارسیان ، فرماندار شهرستان پارسیان از راه اندازی اداره بنادر و دریانوردی در پارسیان خبرداد .

 

فرماندار پارسیان با اشاره به مهم‌ترین ماموریت اداره بنادر و دریانوردی پارسیان گفت : هدف از ایجاد این اداره اجرای مقررات به منظور افزایش اطمینان ، رفاه، بهبود کیفیت خدمات و حفاظت از حقوق شهروندان و دریانوردان می باشد .

 

فرماندار شهرستان پارسیان گفت: توسعه دریا محور را در برنامه ششم توسعه  دارای نقشی بی بدیل برشمرد و راه اندازی اداره بنادر پارسیان را میتوان بعنوان موتور محرکه و پیشقراول در حوزه دریایی دانست.

 

دکتر میرزاد در ادامه افزود : حمل‌و‌نقل دریایی نقش بسزایی در تسهیل تجارت، توسعه صادرات و افزایش تولید دارد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان پارسیان با بیان اینکه شهرستان پارسیان از ظرفیت بسیار خوبی در حمل و نقل دریایی و صادرات کالا به کشورهای حاشیه خلیج فارس بویژه نزدیکی به بنادر کشور قطر برخوردار است، گفت: بنادر پارسیان در زمینه حمل و نقل دریایی و تبادلات تجاری، ترانزیت، صادرات و واردات کالا و خط مسافربری دریایی با کشورهای حاشیه خلیج فارس دارای پتانسیل های خوبی بوده و  افزایش و تقویت این مهم در دستور کار این فرمانداری و استاندار معزز قرار دارد و با راه اندازی اداره بنادر و دریانوردی در پارسیان کمک شایانی در این راستا می تواند صورت دهد.

 

رئیس شورای اداری پارسیان با اشاره به راه اندازی اداره بنادر و دریانوردی در این شهرستان به اهمیت ایمنی سفرهای دریایی ، یاد آور شد و گفت : با توجه به اینکه در ماه آخر سال قرار داریم و نزدیک به ایام نوروز و شروع سفرهای نوروزی و ورود گردشگران به مناطق ساحلی ، امید است که با همکاری تمام دستگاه های اجرایی وبویژه اداره بنادر ، بستری مناسب برای گردشگران دریایی فراهم شود تا شاهد سالی جدید به دور از هرگونه حادثه ای باشیم.

 

دکتر میرزاد در ادامه با اشاره به راه اندازی خط مسافری دریایی بنادر پارسیان (شیوء و تبن ) به کشورهای حاشیه خلیج فارس تصریح نمود:  شهرستان پارسیان این آمادگی را دارد تا این خط را در این بنادر راه اندازی نماید چرا که اکثر مردم این مناطق از استان های فارس ، بوشهر و هرمزگان با کشور قطر ، امارات ، بحرین مراودات دارند و در آن کشور زندگی و یا مشغول بکار هستند .


بازگشت