صفحه نخست > اخبار فرمانداری / اخبار شهرستان / اخبار ویژه > فرماندار پارسيان: خط قرمز ما ايجاد اشتغال و سرمايه‌گذاری است

فرماندار پارسيان: خط قرمز ما ايجاد اشتغال و سرمايه‌گذاری است


19-04-1397, 15:00. نويسنده: روابط عمومی

فرماندار پارسيان:

خط قرمز ما ايجاد اشتغال و سرمايه‌گذاری است

فرماندار پارسيان گفت: شهرستان پارسيان در حوزه‌های گردشگری، بوم‌گردی و آبزی‌پروری،كشاورزی، تجارت و صنعت قابل سرمايه‌گذاری است و همه نگاه‌ها بايد به سمت ايجاد اشتغال و سرمايه گذاری باشد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از پارسیان، عصر امروز محمد رادمهر در جلسه کارگروه فنی رفع موانع تولید و سرمایه گذاری گفت: ٥٥ طرح تولیدی در شهرستان پارسیان به تصویب کمیته فنی رسیده است. 

 

وی در ادامه افزود: در سال ٩٦ تعداد ٢٦ طرح در حوزه روستایی و ٦طرح در حوزه فراگیر با اعتباری بالغ بر ٢٢میلیارد تومان به تصویب کمیته فنی شهرستان و نهایت مورد تصویب کمیته فنی استان قرار گرفت.

فرماندار پارسیان تصریح نمود: در یک ماهه اول سال ٩٧ تعداد ٧طرح در حوزه روستایی با اعتباری بالغ بر ١١میلیارد و ٥٢٠ میلیون تومان و در حوزه فراگیر یک طرح با اعتباری بالغ بر ٣میلیارد و ٥٠٠میلیون تومان به تصویب شهرستان و استان رسیده است. 

رادمهر بیان داشت: با توجه به حمایت‌های دولت تدبیر و امید و تاکیدات و حمایت‌های استاندار هرمزگان جهت جذب سرمایه گذار،کار آفرینی و رفع موانع تولید توانسته‌ایم در جذب اعتبارات در سه ماهه اول سال ٩٧ نسبت به مشابه سال گذشته رشد ١٠٠درصدی داشته باشیم.

وی یادآور شد: از٣٣ طرح در کمیته فنی استان ١٥ طرح موفق به دریافت تایید کمیته فنی شدند و مابقی طرح‌ها در اولویت‌های بعدی رسیدگی خواهد شد. 

فرماندار پارسیان گفت: شهرستان پارسیان در حوزه‌های گردشگری وبوم گردی وآبزی‌پروری،کشاورزی، تجارت و صنعت قابل سرمایه گذاری است وهمه نگاه‌ها باید به سمت ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری باشد.

رئیس کارگروه سرمایه گذاری پارسیان تصریح کرد: سهم اعتبارات اشتغال‌زایی در سال٩٧خوب دیده شده و محدویتی برای پرداخت تسهیلات نداریم همه دستگاه‌های مرتبط و اعضاب کارگروه باید تلاش مضاعفی کنند.

رادمهر خاطر نشان کرد: با توجه به راه‌اندازی خط صادرات بین بندر شیوء پارسیان و کشور قطر شرایط خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی وکالاهای داخلی دربازار قطر فراهم شده که از این ظرفیت باید نهایت استفاده بشود.

فرماندار پارسیارن افزود: خط قرمز ما اشتغال و سرمایه گذاری است،  از هیچ دستگاهی کوتاهی پذیرفته نمی‌شود؛ بانک‌ها مکلف هستند که روند پرداخت تسهیلات را تسهیل نمایند و قوانین دست و پاگیر برای تولید و سرمایه گذاری را حذف کنند.

وی همچنین تاکید داشت: همه دستگاه‌ها موظف به انجام تکالیف و تعهدات قانونی خود هستند و هیچ گونه قصور وکم کاری دراین زمینه پذیرفتنی نیست.

نماینده عالی دولت در پارسیان بیان نمود: دولت و نظام امکانات خوبی را برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری فراهم نمودند اگر مدیران نتوانند این امکانات را برای ایجاد اشتغال مردم استفاده کنند به مردم و نظام خیانت کرده‌ا‌ند.

فرماندار پارسیان گفت: امروز ایجاد اشتغال مهم‌ترین کار در حوزه جوانان است و در این رابطه هریک از ما که مسؤولیت پذیرفته‌ایم یا باید کار درست و به موقع انجام دهیم ویا اگر توان و شهامت مدیریتی نداریم کناربرویم تا افراد دیگری که توان مدیریت دارند مسؤولیت بپذیرند.

وی گفت:کسانی که تسهیلات اشتغال‌زایی و کارآفرینی دریافت کردند طرح آنها توسط اعضا کارگروه فنی مورد راست آزمایی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/3421

 


بازگشت