صفحه نخست > اخبار فرمانداری / اخبار شهرستان / اخبار ویژه > فرماندار پارسيان خبر داد صيد بی‌رويه ماهيان يال اسبی در صيدگاه‌ها

فرماندار پارسيان خبر داد صيد بی‌رويه ماهيان يال اسبی در صيدگاه‌ها


19-04-1397, 14:58. نويسنده: روابط عمومی

فرماندار پارسيان خبر داد

صيد بی‌رويه ماهيان يال اسبی در صيدگاه‌ها

فرماندار پارسيان از صید بی‌رویه ماهیان یال اسبی در صیدگاه‌های پارسیان خبر داد و گفت: این ماهیان ارزش صادراتی زیادی دارند.

 

 

محمد رادمهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پارسیان گفت: صید بی‌رویه ماهیان یال اسبی در صیدگاه‌های این شهرستان آغاز شده است.

فرماندار پارسیان گفت: استفاده خوراکی از ماهیان یال اسبی در کشور ما حرام است اما به لحاظ داشتن ارزش اقتصادی و صادراتی توسط برخی موتورلنج‌ها و قایق‌های مجاز و غیرمجاز صید می‌شود.

رئیس شورای تامین شهرستان پارسیان تاکید داشت: باید گشت و کنترل توسط یگان حفاظت دریایی و دریابانی به صورت مشترک از صیدگاه‌های پارسیان صورت گیرد و از هرگونه صید غیرمجاز جلوگیری و ادوات غیرمجاز جمع‌آوری شود.

رادمهر افزود: تمام صیادان که قصد صید دارند باید مجوزهای لازم را از ادراه شیلات اخذ نمایند.

فرماندار پارسیان با اشاره به محاسن و معایب صید یال اسبی تصریح کرد: تعداد 450 قایق صیادی مجاز و غیرمجاز در حال صید این نوع ماهی می‌باشند که از اول سال 97 تا 20 خرداد 97 مقدار یک هزار و 500 تن ماهی یال اسبی در آب‌های این شهرستان صید شده است، با توجه به این که ماهی یال اسبی خوارک سایر ماهی‌ها از جمله شیر ماهی است در آینده نزدیک شاهد کاهش صید سایر ماهی‌هایی که اهمیت غذایی دارند خواهیم شد.
وی خاطرنشان کرد: شیلات برنامه‌ریزی و آموزش‌های لازم را برای جامعه هدف خود در اولویت قرار داده و صید بی‌رویه و عدم نظارت بر صیادان آسیب‌های جدی را به همراه خواهد داشت.

رئیس شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری پارسیان بیان داشت: صید این ماهی باعث اشتغال جوانان روستاهای ساحلی و حتی جوانان شهرستان‌های همجوار شده است و امیدواریم مسؤولان استانی جهت ساماندهی صیادان و دادن مجوزهای لازم به صیادان جوان اقدام نمایند.

انتهای پیام/3421

 


بازگشت