صفحه نخست > اخبار فرمانداری / اخبار بخشداری ها / اخبار شهرستان / اخبار ویژه > دیدار فرماندار و اعضایی شورای اداری شهرستان با عشایر سرکوه شنبه پارسیان صورت گرفت .

دیدار فرماندار و اعضایی شورای اداری شهرستان با عشایر سرکوه شنبه پارسیان صورت گرفت .


14-05-1395, 15:42. نويسنده: روابط عمومی

دیدار فرماندار و اعضایی شورای اداری شهرستان با عشایر سرکوه شنبه پارسیان صورت گرفت .


به گزارش روابط عمومی فرمانداری پارسیان ، دیدار مهندس رادمهر فرماندار پارسیان و با حضور بخشدار کوشکنار و اعضایی شورای اداری شهرستان پارسیان با عشایر سرکوه شنبه از توابع بخش کوشکنار و برگزاری جلسه شورای اداری با حضور عشایر سرکوه شنبه و بازدید  برگزار شد .


رادمهر فرماندارپارسیان در این نشست صمیمی با تشکیل کمیته عشایری و تشکیل بسیج عشایر خبرداد وگفت : نقش عشایر و روستاییان کشور بویژه این قشر غیرت مند در دفاع از آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی بی بدیلی را از خود به نمایش گذاشته اند و شهدای زیادی را تقدیم به این نظام و انقلاب نمودند و این عزیزان ذخایر گرانبهای انقلابند و اولین مدافعان کشور در زمان جنگ تحمیلی همین عشایر و روستائیان عزیز بودند و خدمت به عشایران و روستاییان عزیز عبادت است  .


فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان پارسیان اظهار داشت : طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ، عشایر امتحان خوبی در زمان جنگ پس دادند و با شور و شوق به میدان جنگ آمدند و اولین شهدای عزیز از این قشر غیور بودند .


رادمهر با اشاره به تجمیع عشایر جهت ارائه خدمات بهتر در دست اقدام می باشد، اظهار داشت : عشایر نباید مشکل آب شرب داشته باشند و برای آبرسانی به مناطق عشایری شهرستان از محل کمیته برنامه ریزی اعتباری به مدیریت اداره جهاد کشاورزی شهرستان جهت آبرسانی تخصیص داده شده .


رادمهر در ادامه تصریح کرد : با پیگیریهای و تلاشهای این فرمانداری و حمایتهای دکتر جادری استاندار محبوب و مقتدر استان هرمزگان در راستایی سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری و سیاستهای دولت تدبیر و امید و با سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی ، روستایی سرکوه شنبه طبق تفاهم نامه وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو در آینده نزدیک با همکاری ادارات شهرستانی و کمیته عشایری روستای فوق از طریق انرژی خورشیدی  برقدار خواهد شد .


فرماندار و رئیس کمیته عشایری شهرستان پارسیان در ادامه گفت  : شما مردم سرمایه عظیم این کشور هستید وذخایرگرانبهایی جامعه و نظام  هستید و تنها قشری هستید که خودتان در این کوه و دشت با کمترین امکانات  دارید زندگی میکنید  واقتصاد کشور را میچرخانید .


رادمهر با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل بیان داشت : نگاه معظم له و نگاه دولت و اولویت دولت در راستای سیاستهای مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی گام برمی دارد و ما مسئولین هم در کنار شما سرمایه های نظام در راستای اهداف عالیه انقلاب گام بر می داریم .


وی در خصوص تغییرات مرزسیاسی که شهرستان همجوار اقداماتی انجام داده اشاره کرد و افزود : متاسفانه مرز پارسیان در سرکوه شنبه دستخوش تغییرات گردیده که بخش اعظمی از چاه های تابناک در حوزه جغرافیا و حوزه سیاسی این شهرستان است که اسناد محکمه پسندی در منابع طبیعی و امور اراضی شهرستان موجود می باشد و بنده با حمایت شما مردم و حمایت و پیگیری استاندار معزز و مجمع نمایندگان پرتلاش استان از طریق قانون و دفتر تقسیمات کشوری در استانداری و وزارت کشور مرز سیاسی و مرز جغرافیای این شهرستان را معین خواهیم کرد تا شما مردم شریف و عشایر زحمت کش دغدغه ای نداشته باشد .


 وی در ادامه گفت : قبل از اکتشاف  و حفاری رد پای هیچ شهرستانی به غیراز پارسیان در این جا دیده نمی شد ولی شهرستان پارسیان از قدیم و تاکنون در این منطقه حضور فعال داشته و چندین انتخابات برگزار کرده که یک روستا و چندین عشایر به طور پراکنده زندگی می کنند و بعضی از عشایر در دل چاه های تابناک در حال زندگی بودند که به دلایلی آنها را جابجا کردند .


رادمهر در جلسه کمیته عشایری بیان داشت : امروزه اگر شرکتی در منطقه ای مستقر می شود باید خدمات به آن منطقه ارائه بدهد و جای بی انصافیست که شما مردم شریف این منطقه که در 100متری تابناک که بزرگترین منطقه گازی است در حال زندگی هستید ولی هیچ گونه امکانات و خدماتی از مجموعه تابناک نصیب شما عزیزان نشده است  .


فرماندار پارسیان با اشاره به اینکه  عشایر این شهرستان در منطقه که مرزداران و حافظان این منطقه هستند و سالیان سال در این منطقه زندگی میکنند گفت : باید مسئولین وزارت نفت نگاه ویژه ای به عشایر داشته باشند که در دل میدان گازی زندگی می کنند ام کمترین امکانات رفاهی  به آنان داده نشده انتظار داریم که مشکلات ایت عزیزان بزودی مرتفع گردد.


رادمهر ضمن پیگیری از طریق مسئولین شهرستان همجوار و بعضی از مسئولین شرکت تابناک که باید برای این مردم امکانات محیا کنند گفت : بجای دادند خدمات عشایران زحمت کش آنها را ساعتها پشت درب ورودی تابناک معطل میکنند و از مسئولین بالا دستی می خواهیم که به این قشر زحمت کش توجه ویژه ای داشته باشند .


فرماندار پارسیان  با اشاره به اینکه آسیب جدی به مراتع وارد شده و باید حقوق عشایر را پرداخت کرد و عنوان داشت : صاحبان این منطقه همین مردم شریف عشایر هستند که با کمترین امکانات در سرزمین پدری خود در حال امرار معاش هستند و برای ما قابل قبول نیست بنده با مسئولین مربوطه مکاتبه خواهم کرد و اگر همکاری نکردند ما از طریق استاندار محبوب و مقتدر و نمایندگان خانه ملت و از طریق وزیر نفت پیگیری خواهیم کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


بازگشت