Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/parsian/domains/farmandariparsian.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 204 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/parsian/domains/farmandariparsian.ir/public_html/engine/modules/sitelogin.php on line 106  آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان گلستان > نسخه قابل چاپ > جلسه احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان به رياست فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد
صفحه نخست > اخبار فرمانداری / اخبار شهرستان / اخبار ویژه > جلسه احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان به رياست فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد

جلسه احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان به رياست فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد


11-10-1348, 03:30. نويسنده: روابط عمومی

جلسه احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان به رياست فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد

به گزارش روابط عمومى فرماندارى شهرستان پارسيان؛ ‌جلسه بررسى راهکارهای احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان پارسیان به رياست مهندس فرهنگ سالمی فرماندار شهرستان پارسيان و با حضور معاون عمرانی فرمانداری، بخشداران مرکزی و کوشکنار، روسای ادارات صمت و گمرک، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پارسیان و جمعى از مسئولان ذیربط ادارات مربوطه در محل فرماندارى شهرستان پارسيان تشكيل شد.

ابتدا آقای خوشدل رئيس اداره صمت شهرستان پارسيان، ضمن مرور مصوبات جلسات گذشته، گزارشى از مسائل و مشكلات موجود ملوانان و بازارچه ملوانى ارائه نمودند.

سپس حاضرین در جلسه با توجه به حوزه‌های فعالیتی ادارات به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و مسائل و موارد گوناگون از جمله فرایندهای کاری، نحوه جذب تجار و  تسهیل‌گری امور و غیره را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در ادامه مهندس فرهنگ سالمى فرماندار شهرستان پارسيان با اشاره بر اينكه كار هر چه سريعتر عملياتى شود بيان داشت: مدير كسى است كه ریسک می‌کند، حوزه‌های مختلف را با هم هماهنگ می‌كند و برای انجام امور ضمن مصلحت انديشى بهترین راهکار را عملیاتی می‌نماید. در حال حاضر، هر لحظه براى ما طلاست و برای تحقق این مهم باید موانع برابر ضوابط و مقررات و بطور قانونى رفع گردد و تسهیلگری شده و كار عملياتى هر چه زودتر انجام شود.

وی افزود: برابر خرد جمعی و مصوبات قبلی از جمله بهترین نقاط برای ایجاد بازارچه ملوانی با توجه به موقعیت مکانی و فضای مناسب گردشگری، روستاهای نوار ساحلی بوستانو، زیارت، شیو و مغدان است زیرا زیرساخت‌های لازم در این روستاها بصورت بالقوه موجود است.

 نماينده عالى دولت در شهرستان پارسيان گفت: باید در این روستاها، نطقه عطفی از لحاظ جذابیت و تسهیل‌گری کسب و کارهای اقتصادی برای حضور پررنگ تجار و سرمایه‌گذاران ایجاد و براى معرفى بهتر اين نقاط در فضاى مجازى، روزنامه‌هاى کثیرالانتشار ملى تبليغ و فرخوان شود.

مهندس فرهنگ سالمى با اشاره به اینکه ادارات می‌بایست تا جايى كه امكان دارد تسهیل‌گيرى انجام دهند و با ديد مثبت به اين موضوع نگاه كنند، بيان داشت: با همت مديران دستگاه‌ها، شهرستان پارسيان ظرفيت اين را دارد كه از نقاط تجاری همجوار بهتر شود.

در انتها فرماندار شهرستان پارسیان از تمام واردکنندگان، بازرگانان و تجار سراسر کشور جهت حضور در بازارچه ملوانی نوار ساحلی شهرستان استراتژیک پارسیان دعوت نمود و گفت با توجه به ظرفیت موجود و تا فرصت از دست نرفته، تجار توانا و دارای تمکن قوی با حضور در اداره صمت یا فرمانداری اعلام آمادگی کنند.

لازم به ذكر است در پايان جلسه مشكلات تعاونى‌های مرزنشينان نيز مطرح و در مورد رفع مشکلات آنان‌ بحث و گفت و گو شد و راهکارهای اساسی جهت برون رفت آنان از غیرفعال بودن مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

جلسه احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان به رياست فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد

 

جلسه احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان به رياست فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد

 

جلسه احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان به رياست فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد

 


بازگشت