» » » جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری به ریاست مهندس جاسمی معاون امور برنامه ریزی و عمرانی و با حضور کلیه اعضاء مرتبط ،بانکهای عامل و تعدادی از مسوولین واحدهای تولیدی در محل فرمانداری برگزار گردید.


جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری به ریاست مهندس جاسمی معاون امور برنامه ریزی و عمرانی و با حضور کلیه اعضاء مرتبط ،بانکهای عامل و تعدادی از مسوولین واحدهای تولیدی در محل فرمانداری برگزار گردید.

جلسه  کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری به ریاست مهندس جاسمی معاون  امور برنامه ریزی و عمرانی  و با حضور کلیه اعضاء مرتبط ،بانکهای عامل  و تعدادی از مسوولین واحدهای تولیدی در محل فرمانداری برگزار گردید.

معاون فرماندار ضمن تاکید به رفع موانع  و مشکلات تولید و فراهم نمودن شرایط لازم  برای سرمایه گذاری  وایجاد اشتغال  گفت شناسایی عوامل رکود  یا توقف واحدهای تولیدی و صنعتی  و تلاش  در جهت پیشرفت طرح های سرمایه گذاری و رفع مشکلات انهااز جمله وظایف و ماموریت های این کارگروها می باشد
  وی بیان داشت با توجه به شرایط خاص کشورو وجود تحریم های ظالمانه تنها راه برون رفت از این مشکلات و تنگناها نگاه ویژه به حوزه تولید و تسهیل در امور تولیدکنندگان وسرمایه گذاران می باشد.
   ایشان اظهار داشت مشکل بیکاری یکی از اساسی ترین مشکلات اقتصادی و اجتماعی است  ضروری است با همکاری  و تعامل سازنده  بین دستگاهها و رویکرد تعاملی بین بانکهای عامل  حداکثر توان خود را برای جذب سرمایه گذار به کار گیریم  و با ایجاد فرصت های شغلی،آموزش و تربیت افراد ماهر  زمینه تقویت تولید و توسعه اشتغال را فراهم نماییم .
وی افزود دولت برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا در شهرستان به ۲۶۰نفر بیمه بیکاری پرداخت کرده  و به  صنوف و کارگاه های اسیب دیده تاکنون  بیش از ۲میلیارد تومان تسهیلات توسط بانکهای عامل پرداخت شده است.

وی در ادامه از اجرای طرح  پرداخت یارانه دستمزد خبر داد و گفت  به موجب این طرح کارفرمایانی که از نیروی کار جدید شامل افراد دارای تحصیلات دیپلم و بالاتر(بین ۲۰تا۳۵سال) با اولویت فارغ التحصیلان دانشگاهی استفاده نمایند معادل ۳۰درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار به صورت ماهیانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار به کارفرمایان پرداخت می گردد این طرح یکی از برنامه ها و سیاستهای دولت  در حوزه اشتغال  در شرایط بحران اقتصادی است و از همه دستگاهای اجرایی  خواستند که با اطلاع رسانی به فعالین و بنگاه های اقتصادی به منظور پایداری تولید و افزایش فرصت اشتغال از مزایای این طرح استفاده گردد.

گفتنی است در  این جلسه مشکلات و‌موانع پیش روی واحدهای تولیدی در بخش کشاورزی و صنعت مورد  بررسی و رسیدگی قرار گرفت و تصمیماتی در جهت حل مشکل انها اتخاذ گردید.

جلسه  کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری به ریاست مهندس جاسمی معاون  امور برنامه ریزی و عمرانی  و با حضور کلیه اعضاء مرتبط ،بانکهای عامل  و تعدادی از مسوولین واحدهای تولیدی در محل فرمانداری برگزار گردید.

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.