» » » *نشست خبري فرماندار پارسیان با خبرنگاران *


*نشست خبري فرماندار پارسیان با خبرنگاران *

*نشست خبري فرماندار پارسیان با خبرنگاران *
مهندس رضا پور فرماندار و ريئس شوراي سلامت شهرستان پارسيان در نشست خبري با خبرنگاران ،رعايت فاصله گذاري پروتكل اجتماعي مورد تأكيد قراردادند .
 رضا پور،گفت متأسفانه بیماری کرونا در سه جهت ما،  شهرستانهاي شرق و غرب  و شمال -شهرستان پارسیان بيشترفراگرفته است .نیروهای شاغل در پارس جنوبی  و شركتهاي وابسته بزرگترین خطر فراگیری کرونا هستند .

فرماندار پارسیان با اشاره به شروع گسترده بیماری کرونا در حوزه شرق و غرب  و شمال شهرستان پارسیان، اظهار‌کرد: نیروهای شاغل در پارس جنوبی و همسايگان مابزرگترین خطر فراگیری کرونا هستند.

نشست خبری فرماندار پارسیان با موضوع بیماری کرونا و راههای پیشگیری از آن در محل فرمانداری پارسیان برگزار شد.
مجتبی رضاپور، فرماندار شهرستان پارسیان با اشاره به وضعیت قرمز شیوع بیماری کوید ۱۹ در استان هرمزگان، گفت: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا در شهرستان بندرلنگه در شرق و شهرستان عسلویه در غرب شهرستان و....وضعیت زردی که قبلا در شهرستان اعلام شده بود، اکنون از وضعیت قرمز مستثنی نخواهد بود.

رضاپور، با بیان اینکه دو مورد مثبت هم اکنون به آمار شهرستان افزوده شده عنوان کرد: سفرهایی از كشورقطر و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس به شهرستان داشته ایم که تست کرونای اکثریت آنها مثبت اعلام شده و هم اکنون نیز دو مورد دیگر وجود دارد که با نظارت -مراقبت و دقت هاي فراوان شبكه بهداشت و درمان شهرستان الحمدالله در تدارک بازگشت به شهرستان هستند.
مهندس رضا پور ريئس شوراي تأمين شهرستان پارسيان گفت :لنج های تجاری و ملواني را از دیگر موارد خطرناک در حوزه کرونا دانست و تاکید کرد: لنج های تجاری و ملواني که به حوزه کشورهای خلیج فارس تردد می کنند یکی از خطراتی است که هنگام برگشت، قرنطینه آنها در دستور کار است.
فرماندار پارسیان، با اشاره به اینکه در مرحله دوم پیک بیماری کرونا هستیم، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم، جلسات متعددی گرفته شده و مبنا بر این شده که تمام *تجمعات در حوزه عروسی، عزاداری و گردشگری به مدت ۱ ماه تعطیل *
می باشد و اگر از این موارد سرپیچی شود تبعاتش بر عهده خود افراد است.

نماینده عالی دولت در پارسیان، گفت: طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، بیشترین انتقال بیماری کرونا از نفر به نفر صورت می پذیرد که *بهترین راه مقابله رعایت پروتکل های بهداشتی *
خواهد بود.

رضاپور، با بیان اینکه اقتصاد و معیشت مردم باید مد نظر قرار بگیرد، تصریح کرد: اوایل شیوع این بیماری اصناف را تعطیل کردیم که زیان های زیادی متحمل شدند و واقعا نمی توان جلوی معیشت مردم گرفته شود و از روی اجبار و طبق دستورات ستاد کرونای استان بود.
در تهيه وتوليد ماسك و دستكش مواد لازم توسط فرمانداري  پارسیان تدارك ديده شده است  وي بيان نمود :ماسک زدن در جامعه نیاز به فرهنگ سازی دارد،  و مجدا تولید ماسک و دستکش توسط قرارگاههای تحول محلات سپاه پارسیان دوباره راه اندازي كرده ايم  تا اينكه بتوانیم در راستای مبارزه با این بیماری‌گام اصولي و بهداشتي برداریم.
 ايشان :خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیروهای شاغل در پارس جنوبی که در شهرستان پارسیان سکونت دارند و کسانی که از سفر خارج برمی گردند، بزرگترین خطر انتقال  بیماری کرونا هستند و از مردم عزيز انتظار ميرود از هرگونه تجمعات پنهان و آشكار  رعايت كنند و رعايت فاصله گذاري اجتماعي را مد نظر و توجه قرار بدهند تا ان شاء الله بتوانيم كرونا را شكست بدهيم .
در پايان هركدام از خبرنگاران ديدگاهاي خودشان مطرح نمودند و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

*نشست خبري فرماندار پارسیان با خبرنگاران *

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.